Warhammer 40.000: Space Marine + Exlusivní DLC

Fallout New Vegas

Novinky, obrázky, videa…

Fallout New Vegas v souvislostech

Četli jste to již v aktualitách, ale pro úplnost ještě jednou: na včerejší novinářské akci v Londýně vydavatel Bethesda oznámil nový přírůstek do své legendární série Fallout: New Vegas. Původní zpráva o tom, že dnes padne embargo na bližší informace, se nakonec nepotvrdila, přesto si lze rekapitulací všech souvislostí, ranního rozhovoru i dalších střípků z dneška hru alespoň lépe vymezit.

New Vegas nebude přímým pokračováním Falloutu 3 (9/10, recenze), pouze s ním bude sdílet herní svět. Jak řekl viceprezident Bethesdy, Pete Hines, firma o něčem podobném prý nad noční kávou diskutovala již dlouho: podmínkou však bylo, aby se její vlastní Bethesda Game Studios mohli dále věnovat svému tajnému projektu, za nímž někteří vidí nové Elder Scrolls, jiní jsou si jisti zase plnohodnotným Falloutem 4.

I proto bylo učiněno rozhodnutí svěřit vývoj Obsidianu, tedy autorům především SW KoTOR 2, Neverwinter Nights 2 i chystaného Alpha Protocolu. Což je samozřejmě jednak žánrový průnik, mnohem zásadnější je však si připomenout, že Obsidian před lety založili právě bývali zaměstnanci studia Black Isle, tedy ti, co pracovali přímo na prvních dvou Falloutech.

Na celý vývoj proto dohlíží Chris Avellone, jedno ze zásadních jmen v pozadí Falloutu 2. A fanouškovské stránky se ihned začaly vyptávat dalších vývojářů: takto se dnešní třetí hodiny odpolední podařilo potvrdit, že na hře dále pracuje J.E. Sawyer, který pod Avellonem již dříve pracoval. Skrze profily na LinkedIn se zase potvrdila účast designérů Johna R. Gonzaleze a Akila Hoopera, který už má zkušenosti s Everquestem.

Z novinářského zákulisí se ozývá, že oznámení bylo neplánované a původně se plánovalo až na později, nakonec se však část marketingového týmu prý přiklonila k názoru, že by představení hry až na letošním E3 trochu zapadlo. Vedle toho skalní fanoušci o něčem podobném ví už dávno z twitterovýh příspěvků vývojáře Sawyera: nejprve o tom, jaká panuje v Obsidianu náhle dobrá nálada, pak prý jak rádi podepisují smlouvy nebo nakonec i to, že Sawyer právě studuje pozadí Las Vegas.

Podle vyjádření Hinese má přitom Obsidian volnou ruku: vydavatel na ně nijak netlačí ani neklade limitující nároky a vývojáře prý proto doslova omezuje jen vlastní fantazie. O zasazení hry se nic bližšího neví, z názvu je však samozřejmé, že se bude odehrávat v apokalyptickém Las Vegas. A již na včerejší tiskovce bylo zase potvrzeno, že to celé poběží na upraveném enginu Falloutu 3.

Na závěr se ještě hodí uvést do souvislosti to, že Obsidian na tom ještě nedávno nebyli nijak valně s pěnezi: zvláště pak ve chvíli, kdy jim Sega na přelomu roku utla financování dnes již definitivně zrušeného RPGčka ze světa Aliens. Hines na toto téma nic extra neprozradil, jen dodal, že rozhovory mezi vydavatelem a vývojáři probíhaly již nějaký ten pátek a že tehdy nikdo zřejmě nemohl vědět, jak to s týmem pracujícím na Aliens dopadne.

Novináři se ostatně Hinese ptali i na to, zda oznámení nějak nesouvisí i s nedávným trademarkováním značky Fallout i pro televizní a filmový trh. Tedy zda v přeneseném slova smyslu nejde o něco, z čeho zároveň vznikne celovečerní biják či televizní seriál.

Byť nic podobného do budoucna vyloučit nelze a sérii Fallout to zřejmě nevyhnutelně čeká tak, jak to potkalo Far Cry, Alone in the Dark či v blízké budoucnosti i Prince perského, Bethesda prý žádné konkrétní plány nemá. A jen se snaží bránit někdy až otravným zájemcům z filmové branže, kterým pochopitelně dostupná značka s desítkami milionů prodaných kopií her nedá spát.

Fallout: New Vegas vyjde příští rok pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3 a odhalen bude naplno na letošní E3 v červnu.
Zdroj: Tiscali Games

Share and Enjoy:
  • Print
  • email
  • PDF
  • Add to favorites
  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

Komentáře jsou uzavřeny.